Dlaczego My?

Doświadczenie

Nasza placówka  rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku. Stoją za nami 10-letnie doświadczenie, sprawdzone zasady, zaangażowana kadra i zaufanie setki rodziców.

Filarem naszego przedszkola i żłobka jest wyspecjalizowana i doświadczona kadra pedagogiczna. Zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz opiekuńczo – wychowawczego to osoby z sercem i ogromnym entuzjazmem, dzięki czemu w Elfach osiągamy doskonałe efekty w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Dla naszych wychowanków stworzyliśmy możliwie najlepsze warunki. Empatia, pomysłowość i zmysł artystyczny naszych nauczycieli pozwala dzieciom uczyć się w twórczej i beztroskiej atmosferze.

W naszej placówce najważniejsze  zawsze było DZIECKO, duszą – NAUCZYCIEL/WYCHOWAWCA, a dumą – ABSOLWENCI. Zgodnie z opiniami nauczycieli szkolnych i rodziców, dzieci kończące naszą placówkę są świetnie przygotowane oraz osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Nasi absolwenci z powodzeniem dostają się do wybranych szkół prywatnych i społecznych.

Edukacja i Zabawa

Propagujemy pogodne, beztroskie dzieciństwo, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa przyjemnością. Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane, lubiane i szczęśliwe. W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą! Zabawa jest najbardziej efektywnym sposobem uczenia dziecka, gdyż angażuje wszystkie jego zmysły. W trakcie zabawy i poprzez nią nasi podopieczni chętnie się uczą, ćwiczą nabyte umiejętności, nie mając świadomości zachodzącego procesu – uczenia się. Należy zrozumieć, że “dziecko nie bawi się dlatego że jest dzieckiem, ale dlatego żeby stać się dorosłym.”

Dzięki zabawie w sposób naturalny i przyjemny dziecko nabywa niezbędnych kompetencji do funkcjonowania w dalszym życiu. Zabawa pozwala nie tylko radośnie spędzać czas, ale realizować plany, prezentować swoją osobę, poznać i zrozumieć świat.

Rodzinna atmosfera

Tu dzieci czują się jak w domu! Codzienny uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką darzy się cała społeczność „Elfowej Rodziny”  sprawia, że klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. Nasze placówki to bezpieczne, przyjazne i inspirujące miejsce dla dzieci. Jest w nim przestrzeń na pozytywny dialog, pełen szacunku do dziecka i rodzica.

Duży nacisk kładziemy na współpracę z rodzicami. Chcemy wspólnie z Państwem tworzyć szczęśliwe dzieciństwo Waszych pociech. Jesteśmy otwarci na sugestie i uwagi dotyczące życia całego przedszkola.
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na spotkania okolicznościowe: „Dzień Mamy i Taty”, „Pasowanie na przedszkolaka”, Pikniki Rodzinne, Spotkania przy Wigilijnym Stole.

Indywidualne podejście

U podstaw naszej wspólnej pracy leży przekonanie, że każde dziecko jest niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Każde ma inne potrzeby, inny temperament, inny zasób umiejętności i zdolności. Priorytetem dla nas jest spełnienie wszystkim potrzeb dziecka.

Oczyszczacze

Zakup oczyszczaczy, generatorów ozonu  to inwestycja nie tylko w czyste powietrze w naszym przedszkolu, ale przede wszystkim w zdrowie dzieci oraz ich dobre samopoczucie, kiedy spędzają u nas czas.